Zorlu Center | İstanbul’un Alışveriş Merkezleri

zorlu center

Zorlu Center tüm ihtişamıyla bu semtte yükselene kadar Beşiktaş deyince aklınıza ilk gelen şeylerden biri alışveriş merkezi olmazdı.

Kapılarını ziyaretçilerine açtığı günden beri kaliteli mağazaları, restoranları ve büyüleyici atmosferiyle insana burada olduğu için iyi hissettiriyor Zorlu Center. Kolay ulaşımı bu hissi ilk yaşatan özelliklerinden biri. Ben gezintime metro katından girerek başlıyorum. Girişte beni kocaman Starbucks amblemli bir cam bölme karşılıyor. İlk gördüğümde buranın neden ayrı bir bölme olduğunu anlamamıştım; sonradan sigara içen kahve tutkunları için üstü açık ve camla çevrili bir alan olduğunu öğrenince çok şık bir uygulama olduğunu düşündüm. Starbucks’ın içerdeki alanının da koltuğunuza rahatça kurulup yan masanın sohbetine dahil olmak zorunda kalmayacak kadar geniş olduğunu söylemek mümkün.

zorlu center

Mağaza gezmeye H&M’den başlama alışkanlığım da beni metro katından giriş yapmaya yöneltmiş olabilir. Zorlu Center’daki H&M’in diğerlerinden farklı olduğunu girer girmez anlayabilirsiniz. Hem limited edition ürünlerini bulabileceğiniz az sayıda H&M’den biri hem de çok daha düzenli ve ferah. Inditex müdavimleri ise Zorlu’da küçük bir hayal kırıklığı yaşayabilir. 

İstanbul’da sayısı artmaya devam eden ve Rebul ismiyle Türkiye’nin ilk eczanesi olan Atelier Rebul da Zorlu’da, ürettiği güzellik çözümlerini misafirleriyle paylaşmak için bekliyor. Bir girenin çıkmak istemediği sayılı mağazalardan biridir muhtemelen Atelier Rebul cezbedici kokularıyla. Benim en sevdiğim koku ise Green Tea Ev Parfümü oldu, denemek isteyenlere…

İsmini en sevdiğim kata, Boğaz Katı’na çıktığımda acıktığımı anlıyorum. Zorlu’yu diğer avm’lerden ayıran bir özelliği de yemek katının diğerlerininki gibi hızlı tüketim alanından çok keyifle oturup yemeğinizin zevkini çıkarabileceğiniz şekilde dizayn edilmiş olması. Seçeneklere göz attıktan sonra tercihimi organik imajıyla Plus Kitchen’dan yana kullanıyorum ve sıcak raflarda muhafaza edilen çorbalarından ve krokanlı salatalarından alıyorum. Sağlık beslenmeyi amaç edinenler için harika bir yer… 

Türkiye’deki ilk mağazasını açmak için Zorlu Center’ı tercih eden Apple ise Meydan Katı’nda yükseliyor tüm ihtişamıyla. Diğer mağazalarla karşılaştırılamayacak bir alan ve dizayna sahip olması hepimizin beklentisiydi elbette. Nitekim içinde saatler harcamak isteyeceğiniz ender mağazalardan biri olup çıktı bile Apple. Sadelikten gelen karizmasına kapılarak ayrılıyorum Apple’dan. 

‘’Hayat Kötü Beslenmek İçin Çok Kısa’’

zorlu center

Yalnızca Zorlu’da ziyeret etme fırsatı bulabileceğiniz bir diğer alışveriş cenneti ise Eataly. İtalyan kültüründen ödün vermeden ürünlerini bizlere sunan Eataly’den çeşit çeşit makarnamı, soslarımı ve tabiki şarabımı alıyorum. Rafların arasında dolaşırken gözüme takılan hoş mesajları beni keyiflendiriyor. İsterseniz Eataly’nin market alanı içinde kahvenizi yudumlayabileceğiniz gibi Meydan Katı’nın keyifli açık alanındaki restoranlarından birinde leziz yemeklerini de tadabilirsiniz. 

Zorlu Center’ın Meydan Katı’na Audrey’nin Tiffany’s’e ettiği muameleyi etmek geliyor içimden. Louis Vuitton, Prada, Dolce&Gabbana, Burberry, Dior,Michael Kors…Ve daha birçok olağanüstü tasarımları inceleme fırsatı bulabileceğiniz mağaza burada bulunuyor. İstinye Park’ın lüks mağazalarına ayırdığı alana benzetebilirsiniz burayı. Aralarındaki fark ise, burada kimse kimseye bu katı gezme hakkı olup olmadığını sorgulayan gözlerle bakmıyor; dileyen elinde kocaman alışveriş paketleriyle bir mağazadan diğerine geçiyor dileyenler ise yeşillik ve süs havuzları arasında yürüyüş yapıyor veya dinleniyor.

Bir Kültür Sanat Merkezi Olarak : PSM

zorlu center

Zorlu’ya yolunuz düşebilir ve bahsettiğim tüm bu mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Fakat Zorlu PSM için programınızda özel bir yer ayırmanız gerekiyor. Burada gerçekleşen etkinliklerin tümünde Zorlu farkını hissedebilirsiniz. Konforlu salonlarında tiyatro, konser, opera, müzikaller izleyebilir, sanat galerilerine şahitlik edebilir ya da fuayede misafir markaların etkinliklerine göz atabilirsiniz. Dünyaca ünlü sanat gösterilerinin İstanbul’da sergilenmek için tercih ettiği en kaliteli gösteri merkezlerinden biri olduğunu hiç düşünmeden söyleyebilirim. Gelecek etkinliklerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Zorlu için yapabileceğim tek olumsuz eleştiri D&R gibi ihtiyacınız olan bir şeyi hızlıca alıp çıkmak isteyebileceğiniz bir mağazanın Köprü Katı gibi ulaşılması zor bir yere konumlandırılması olabilir. Asansör kullanmaktan hoşlanmayanlar Zorlu’yu gezerken biraz yorulacak. Alışveriş Merkezleri’nde özellikle ebeveynlerin olmazsa olmazı haline gelen çocuk etkinlik alanı Zorlu’da da düşünülmüş. Zorlu’da her hafta sonu Metro Katı’nda  12:00-14:00 saatleri arasında kurulan Çocuk Atölyesi’nde çocukları hem eğiten hem de ailelerine rahat bir nefes aldıran çocuk etkinlikleri düzenleniyor.

Yeni yıl heyecanının sardığı şu günlerde ışıl ışıl süslemeleri, eğlenceli etkinlikleri ve hareketli atmosferiyle alışverişin en keyifli adresi Zorlu Center’da alışveriş yapmaktan umarım siz de benim kadar memnun kalırsınız. Yeni yılınızı şimdiden kutluyor, keyfinizin hiç eksilmemesini diliyorum. 

Mutlu Yıllar!

Keyifli Alışveriş Dergisi Aralık 2014 sayısında yayınlanmıştır. 

Bunu da sevebilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir