Dekorasyonda yumuşak formlar devri

dekorasyonda yumuşak formlar

Dekorasyonda yumuşak formlar yükselişe geçti. Pandemi başladığından beri bitecek mi, normale dönecek miyiz, eski hayatlarımız geri gelecek mi yoksa yepyeni bir dönem mi başlıyor bizim için gibi kendimize sorduğumuz pek çok soru, yerini yavaş yavaş kabulleniş ve pandemiyle beraber yaşamak için evrimleşen fikirlere bıraktı. Dekorasyon da elbette bundan nasibini aldı. 

Neden bir anda herkesin tercihi oldu? 

Eskiden iş dışında sadece uyumak için kullandığımız evlerimiz artık bir yaşam alanı haline geldi. Pandeminin getirdiği yeni düzende evdeki çalışma sürelerimiz de arttı. Günün büyük kısmını masa başında çalışarak geçirdikten sonra tüm stresimizi atacağımız saatin gelip kendimizi koltuklara bırakacağımız anı iple çeker olduk. Evde dinlenmeye, keyifli aktiviteler yapmaya belki de sadece ayaklarımızı uzatıp bir şeyler izlemeye ayırdığımız vakit bizim için günün en kıymetli anları haline geldi. Hal böyle olunca konfora olan ihtiyaç da arttı. Pandeminin bir süre daha bizlerle olacağını anladığımızdan beri kendimizi, evlerimizi yeniden düzenlemeye verdik. Artık daha konforlu, daha sıcak; ama bir o kadar yalın ve sade seçimler yapmak geliyor içimizden. Etrafımıza baktığımızda bizi yormayan objeler görmek, daha derli toplu, düzenli bir ev yaşamı istiyoruz. Bu sakinlik ve konfor arayışı bizi, evlerimizde başlattığımız yeni dekorasyonda yumuşak formlar tercih etmeye itti. Böylece yaşam alanlarımızda daha zamansız ve sürdürülebilir bir dekorasyon akımı başladı. 

Pandeminin getirdiği sağlık ve hijyen tedirginliğine bir de yasaklar ve kısıtlamalar da eklenince sevdiklerimize olan özlemimiz iyice arttı. Ciddi önlemler alarak görüşmeyi göze aldığımız yakınlarımız ile artık sadece evlerimizde vakit geçirebiliyoruz. Yeni düzene geçerken dekorasyonda yumuşak formlar kullanma fikrinin altında biraz da sevdiklerimizle geçirdiğimiz bu kısıtlı -ve bu sebeple çok değerli- vakti en konforlu şekilde değerlendirme arzusu yatıyor olabilir. Bizi saran, üstüne oturduğumuzda içine gömüldüğümüz yumuşacık koltuklar işte bu yüzden her yerde karşımıza çıkmaya başladı. 

Yumuşak formlu koltuklar

Image 1 of 12

Evdeki konfor seviyesini yükseltin

Geçtiğimiz dönemlerde L şeklinde koltukların yaygınlaşması ile beraber koltuk takımı fikrini terk etmeye başlamıştık zaten. Dekorasyonda yumuşak formlu koltuklar yükselişe geçince, kendine has tarzlarıyla tek başına yıldız olmayı başardı. Evdeki rahatlık seviyesini yükselten bu koltuklar sayesinde başka hiç bir şey satın almamıza da gerek kalmadı. Yumuşak formlu koltuklarınıza eşlik edecek ahşap detaylar ve biraz yeşil bitki dokunuşu ile evde, gücünü doğanın dinginliğinden alan İskandinav esintisini kolayca yakalayabilirsiniz. Yumuşak formlu koltuklar sosyal medyada takip ettiğimiz pek çok influencerın da tercihleri arasında yerini aldı. 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ece Targıt Günşiray (@ecetargit)’in paylaştığı bir gönderi

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Simla.Canpolat (@simlacanpolatt)’in paylaştığı bir gönderi


Elbette sadece koltuklar değil; onların en keyifli eşlikçisi berjer ve tekli koltuklar da dekorasyonda yumuşak formlar kullanmanın bir başka yolu. İster salonda ister yatak odasında dekorasyonunuza ekleyeceğiniz yumuşak formlu berjer ve tekli koltuklar ile evinizde o samimi ortamı hemen oluşturabilirsiniz. Hatta sadece berjer ya da tekli koltuğun yer aldığı küçük keyif alanları yaratarak kahve molalarına yeni bir adres sağlayabilirsiniz.

Yumuşak formlu berjerler

Image 1 of 15

Aksesuarlar ile yumuşak formları yakalayın

Evdeki mobilyalarından memnun olanlar için dekorasyonda yumuşak formlar bu kez de aksesuarlarda karşımıza çıktı. Evde derin bir değişime girmek istemeyen ancak yumuşak formları dekorasyonuna eklemek isteyenler mobilyaları ile beraber bu forma sahip pek çok aksesuar kullanabilir. Konu aksesuar olunca yumuşak ve yuvarlak forma sahip pek çok dekoratif obje saymak mümkün; ama bu akımın en çok rağbet görenleri kırlentler ve mumlar oldu.  

Yumuşak formlu yastıklar

Image 1 of 6

Yumuşak formlu mumlar

Image 1 of 8

Alışveriş

Eğer siz de dekorasyonunuza yumuşak formlu mobilya ve aksesuarlar eklemek isterseniz sizin için derlediğim alışveriş linklerine göz atın.

Yumuşak formlu koltuk & berjer

Yumuşak formlu yastıklar

Yumuşak formlu mumlar

Bunu da sevebilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir