City’s Nişantaşı

City’s Nişantaşı

City’s Nişantaşı her ne kadar Şişli bölgesindeki en genç alışveriş merkezi olsa da bence ziyaretçilerinin kalbini çoktan kazanmış. Bakalım deneyimlerim size de aynı şeyi hissettirecek mi?

*Keyifli Alışveriş Dergisi Ekim 2014  sayısında yayınlanan yazımdır. 

Alışveriş merkezleri ne zaman bu kadar hayatımızın bir parçası haline geldi anlayamadım. Belki de onları ‘merkez’ yapan da  böylesine hızlı olmalarıdır. Hatta öyle hızlılar ki hareket halinde olduklarını göremiyoruz bile. Bir düşünün; arkadaşlarla kahve seansları, vizyondaki filmi görme çabaları, ‘karnımı en hızlı nerede doyururum?’ sorusunun cevabı, aradığım kitap, akşam sporum, banka işlemlerim, eve market alışverişi, yeni sezon alışverişi, geçmiş sezon indirim alışverişi, çocuğa kırtasiye alışverişi…alışveriş…alışveriş… Her ihtiyacımızın cevabını  aynı gün içinde alabileceğimiz birer yaşam alanı onlar artık. Hal böyle olunca bu küçük şehirleri tek tek yeniden keşfedip bir avm haritası çizme fikri doğdu. Ve ilk durağımız City’s Nişantaşı oldu.

citys mango

City’s Nişantaşı ‘nda Neler Var?

Nişantaşı caddelerinin keşmekeşinden sıyrılmak için City’s AVM’den içeri girdiğiniz anda bambaşka bir ritim alıyor soluğunuz;  buranın insanı sakinleştiren hem gece hem gündüz hoş bir ışıklandırması var. Yukarı doğru uzun, dar yapısı gereği basık ve karanlık havasını göz ardı etmeye ikna oluyorsunuz hemen.

Melekler de ikna olmuş olacak ki yeryüzüne inmek için ilk olarak City’s’i tercih etmişler. Kimden mi bahsediyorum? Tabi ki Victoria’s Secret! Ana kapıdan girer girmez karşılaşıyorsunuz leopar baskılarla. Mağaza kapısının olmaması nedeniyle içeri girmeden tüm kreasyona göz atabiliyorsunuz. Seksi kokuları duymazdan gelebilirseniz tabi…

citys VS

İtiraf etmek gerekirse mağazalar küçük olduğu için insanın her beğendiğini deneyesi, içeride dakikalar geçiresi gelmiyor; örneğin Batik ya da Roman’a girmenizle çıkmanız bir oluyor. Konum olarak en şanslı markaların Koton, Mavi Jeans ve C&A olduğunu söylemek mümkün; her katın en geniş ve ferah yerlerine sahipler.  D&R da büyük bir alana sahip olmasına rağmen klasik raf düzenini buraya da uyarlama ısrarı nedeniyle bir kitap ve müzik markette geçirebileceğiniz sürenin kısalmasına neden oluyor, bu üzücü. Yine de ben Mango’nun sonbaharın serin rüzgarları için sabırsızlandıran yeni sezonundan birkaç parça denemeden geçemedim.

Muhabbet Bahane Mahalle Şahane!

City’s, diğer avm’ler arasında şehir havasına en çok yaklaşabilme başarısını City’s Mahalle’ye borçlu şüphesiz. Mahalle katına asansörle çıkmayı tercih edenleri böyle güzel karşılayan Her Yer Çiçek Mahalle Çiçekçisi oluyor.

heryer çiçekçi

Mahalledeyken, bir alışveriş merkezinde olduğunuzu unutuyorsunuz. Acıktıysanız ve ne yiyeceğinize karar veremediyseniz mahalle meydanı etrafında kısa bir tur atarak tüm restoranların menülerine göz atabilirsiniz. Ali Ocakbaşı’ndan Mano Burger’e, Wagamama’dan Rigatoni’ye dünya mutfaklarından her damak tadına uygun yiyecek bulmak mümkün. İsterseniz benim gibi, yemek bölümünün diğer tarafında ayrılan sergi alanını gezdikten sonra Selamlique’ta sadece kahve keyfi de yapabilirsiniz.

selamlıque citys

Muhteşem Seyir Terası

Mahallenin tek eksiğinin açık alanda oturabilme fırsatı verememesi olduğunu söyleyebilirim. Yine de sigara içenler ya da biraz temiz hava almak isteyenler için tasarlanmış küçük balkonlar, Teşvikiye caddesini izleyerek kısa bir mola vermenize imkan tanıyor.

Mahalle katından yukarı çıktığınızda -eskiden Limonata olan- BigChefs’in davetkar ortamına katılmak isteyeceksiniz, haklısınız. Çünkü burası mahalleden farklı olarak etkileyici bir manzara eşliğinde yemek yiyebilme olanağı sağlıyor. Sadece tatlı yemek isteyenlere önerim ise buranın muazzam lezzeti güllü Bici Bici.

Citylife City’s’de…

Bu katı Big Chefs’le paylaşan ise Citylife Sinemaları. Salonlar çok büyük olmasa da oldukça konforlu, ses ve görüntü kalitesiyle ilgili hiç şüpheniz olmasın. Aksi takdirde burada sıklıkla gerçekleşen gala ve öngösterim etkinlikleri için ilk tercih edilen yerlerden biri olmazdı, değil mi? Ayrıca film saatinize daha varsa ya da film arasındaysanız sinema katının harika manzaralı fuayesini görmenizi tavsiye ederim.

citys fuaye

Nişantaşı’nın kalbinde konumlanmasından mı yoksa tüketim merkezi sevimsizliğini hiç yansıtmamasından mı karar veremesem de City’s Nişantaşı benim ilk sıramda yer aldı. Hepimizin AVM’lerde duygusal olarak yöneldiği belli alanlar vardır. Hatta bu bazılarımız için City’s’in tuvaletleri bile olabilir. Bu konuda da diğer AVM’leri geride bırakabilecek kadar şık ve temiz olsalar da her katta bulunmaması bir eksiklik.  Biraz pahalı bulduğum otoparkı ne kadar kalabalık olursa olsun yer bulabileceğiniz kadar verimli tasarlanmış. Sizi en alt kattaki Kahve Dünyası’nda bekleyen dostlarınızın yanına kendinizi daha iyi hissederek gitmek isterseniz otoparktan çıkar çıkmaz Mos Güzellik Salonu ekibi de sizi bekliyor. Kısacası ziyaretçilerinin memnuniyetini sağlayabilmek için ellerinden geleni yapmış AVM yönetimi. Bize de keyfini sürmek kalmış.

*Keyifli Alışveriş Dergisi’ni her ay Turkcell Dergilik uygulaması üzerinden ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir