A Plus AVM Ataköy

A Plus AVM Ataköy

Bu ay Ataköy’ün en sevilen alışveriş ve yaşam merkezlerinden biri olan A Plus AVM’yi zitaret ettim. Bakalım benim izlenimlerime sizler de katılıyor musunuz?

*Keyifli Alışveriş Dergisi Eylül 2017 sayısında yayınlanan yazımdır. 

a plus ataköy

A Plus AVM Nerede?

A Plus AVM, Ataköy’de çok uğrak bir konumda yer almaması sebebiyle mi bilinmez, İstanbul’un diğer alışveriş merkezlerine göre hep daha sakin kaldı. Yıllardır bu elit havasını bozmadan devam eden avm’nin beni kendine çeken en iyi özelliği işte bu oldu; telaşa kapılmadan alışveriş yapmak. A Plus avm’ye bu kez araçla gidiyorum ve otoparktan yukarı çıkarak gözlemlemeye başlıyorum. Ancak gittiğimde sıcaktan çok bunalmış olduğum için öncelikle Mado’ya oturup soğuk bir şeyler tüketmenin hayalini kuruyorum. A Plus Mado ‘nun içi öyle şık ki; bana biraz İstinye Park House Cafe havasını hatırlattı. Daha önce denemediğim için Affogato deneme hatası yapıyorum,bilmeyenler için kısa bir bilgilendirme yapayım dondurmalı soğuk kahve oluyor, öyle kötüydü ki onu bırakıp bir kup dondurma yiyerek oradan ayrılıyorum.

a plus mado

A Plus’ta Neler Var?

A Plus avm’nin cam ve yüksek tavanı, açık havada geziniyormuşcasına aydınlık ve ferah bir ortam yaratıyor misafirlerine. Mağazalar bu 5 katlı alışveriş merkezinin asma katlarında sıralanıyor. Alt zeminde yer alan Mado’ya çıkmadan önce -1’den geçerken görüyorum ki; burası da geleneği bozmamış ve Ets, Jolly gibi tur firmalarının ofisleri, oto yıkamacı, terzi, kuru temizlemecei gibi çalışma alanlarını bu kata koymuş. Ne var mesela bir avm’nin giriş katında bizi lezzetli kahveler ikram eden şık bir terzi karşılasa? Terziye gitmek bir uğraş değil de amaç olsa bizim için? İmkansız değil; ama hiçbir avm terzisi  bunu henüz hayal etmemiş anlaşılan:)

a plus backhaus

Alt zemin katta Mado dışında oturabileceğimiz neler var diye merak edenler için kocaman bir Backhaus var tam ortada. Üstelik öyle güzel sanatçıların eserleri Backhaus ziyaretçilerine eşlik ediyor ki, bir galeri etkinliğine katılmış gibi hissetmemek elde değil. Bu katta yer alan giyim mağazaları arasında ise; Koton, İnci, İpekyol, Roman, Vakko gibi kadın markalarının yanı sıra beyler için Abdullah Kiğılı, Desa gibi erkek ürünleri satan mağazalar da bulunuyor. Güzellik ve bakım alışverişi için gelenler de aradıklarını bu katta bulabiliyor; Watsons, Yves Rocher, Gratis de burada ziyaretçilerini bekliyor.

a plus avm ataköy

Bir üste, zemin kata çıktığımızda mağazaların yoğunlaştığını hissediyorum. Önce Mango çekiyor ilgimi, sonra sırayla Yargıcı, Beymen ve Beymen Club, Network, Twist’e göz atıyorum. Gezerken Damat Tween, Ramsey, Que diğer erkek mağazalarının da bu katta devam ettiğini fark ediyorum. Eğer kahve molası vermek isterseniz bu katta Kahve Dünyası, Lavazza, Tchibo gibi dükkanlara uğrayabilirsiniz; tabi sözüm Starbucks sevmeyenler için 🙂 Hafiften bir acıkma başladıysa yine aynı katta ve oldukça sevimli bahçeleri de bulunan Big Chef’s ve Midpoint’ten birine oturabilirsiniz. Ben az önceki kahve krizini atlatmak için Starbucks’tan güzel bir Frappucino alıyorum ve üst kata devam etmeden önce en son izlediğim makyaj vloglarından aklımdan kalanları denemek üzere M.A.C.’e uğruyorum.

a plus

Herkese Göre Alışveriş Keyfi

Siz de benim gibi dergileri karıştırırken ya da sosyal medyada gezinirken gördüğü her kitap önerisi kaydedip sonra kitapçılardan aylarca yetecek kadar kitap alarak çıkanlardansanız, A Plus avm 1. Kattaki D&R’da saatler harcayabilirsiniz. Ama bu katta saatler harcayacak başka birileri daha varsa onlar da evim güzel evim diyenler! Bu katta evinizin ihtiyacı olan tüm ihtiyaçları giderebileceğiniz English Home, Madame Coco, Porland, Hisar, Home Sweet Home gibi mağazalara ek olarak her AVM’de rastlayamayacağınız Mikasa Moor ve Tante Roza mağazaları da yer alıyor. Aynı zamanda çocuklar için Mothercare ve Toyzz Shop’un yanı sıra lüks tüketim sevenlerin çantadan ayakkabıya, aksesuardan iç giyime kadar dünya markalarının ürünlerini bir arada bulabileceği Brandy’s By Mendos da yine A Plus 1.katta bulunuyor.

a plus ataköy

Son olarak en üst yani 2. Kattan bahsetmek istiyorum. Burası çeşitli mutfakların ve restoran zincirlerinin yer aldığı yemek katı olmasının yanı sıra ilgimi çeken alanlarla da sempatimi kazanıyor. Neden mi? Çünkü burada çocuklar için bir spor salonu; yani My Gym, oyun parkı alanı Let’s Play ve çeşitli organizasyonların özellikle de doğumgünlerinin kutlanması için rengarenk bir etkinlik alanı bulunuyor. Film keyfi yapmak isteyenler için devasa bir alana Cinemaximum’un yayıldığını da söylemede geçmemiş olayım. A Plus AVM, yolu Ataköy’e düşenlerin sakince alışveriş yapabileceği, keyifle yemek yiyebileceği ve kahve molası verebileceği şık ve havalı bir alışveriş merkezi. Yaz sıcağında basık ve karanlık avm’lere kapanmaktan sıkılanlara şiddetlere öneriyorum. Herkese yazın son ayında güneşin bol bol keyfini çıkarmayı diliyorum 🙂

a plus instagram

a plus lets play

a plus happy birthday

*Keyifli Alışveriş Dergisi’ni her ay Turkcell Dergilik uygulaması üzerinden ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir