5’te Kalkma Challange ‘ı // 4.Gün

5’te Kalkma Challange ‘ı // 4.Gün

Nazar hep nazar! Herkese şöyle 5 ‘te kalıyorum böyle yapıyorum aman ne iyi yapıyorum diye anlata anlata nazarlara geldim. Şaka bir yana dün akşam ve bugün rutinimden biraz çıkmak zorunda kaldım. Elimde olmayan sebeplerden dolayı programıma uyamadığım için neresinden yakalayabildiysem, oradan devam ediyorum. 

Benim İçin En Önemlileri : Meditasyon ve Yazmakmış

yazmak ve meditasyon

Dün akşam saatlerinde uzayan toplantılar nedeniyle akşam yapmam gereken hiçbir rutini hayata geçiremedim. Uyumam gereken saatte ofisten henüz çıkıyordum:) Normalde böyle bir aksama benim bu döngüyü çöpe atmamı gerektirirdi ama devam ettim. Hayat her anı planlayarak geçmeyecek, hiç öyle olmadı zaten, o yüzden kabul edip devam etmeyi öğrenmem içindi belki bu minik sınav, bence geçtim:)

Sabah 5’te kalkamadıysam bile 6.30 ‘da uyandım. Hala bir şeyler yapmaya vaktim var; ama bir şeyleri elemek durumundayım dedim ve akışına bırakıp içimden hangilerini yapmak geliyorsa onları yaptım. Uyanabilmek için yüzümü temizleme jeliyle yıkadım, bir kahve yaptım ve meditasyona oturdum. Bugünkü meditasyon 7 dakikalıktı. Bu arada Meditasyon App ‘in bakalım istikrarlı olacak mıyım gerçekten sürekli kullanacak mıyım emin olmadığım için ücretsiz paketinden başlamıştım. Her gün kullanmaya devam ettikçe premium paket için %60 ‘a kadar indirimler almaya başladım. Ayda 8 TL ‘ye geliyor şu an, ben düşünmeye başladım; çünkü premium pakette çok daha güzel seanslar var. 

meditatif ışıklar

Meditasyondan sonra kitap okuyabilirdim, işe yürüyerek gitmek için hazırlanıp kahvaltı edip erken çıkabilirdim, akşam yapamadığım sporumu yapabilirdim; ama ayaklarım beni yazı köşeme getirdi ve buradayım. Böyle böyle vazgeçebildiğim / vazgeçemediğim şeyleri keşfediyorum ben de. Mesela ben eskiden (özellikle çalışmadığım dönemde) İçerik Bulutu yazarlarından biriydim. Uzun süre bir şey göndermeyince üyeliğim de askıya alınmıştı. Bu beni üzmüştü; her ne kadar aktif rol almasam da onlardan biri olmak beni iyi hissettiriyordu. Geçen gün bir anket göndermişler “uzun zamandır seni aramızda göremedik yazmaya devam etmen için ne yapabiliriz?” diye, bu bile beni mutlu etti. Yazmayı seviyorum; Youtuberlar gibi kamera önünde olacak kadar kendimi rahat hissetmediğim için yazmak bence en özgür olanı. Ama meditasyon hayatımda yeni, demek ki hemen olmazsa olmazlar arasına yerleşmiş. Bugün Meditasyon app’in de dediği gibi meditasyon ile bir yere varmaya çalışmıyoruz, sadece zihnimize egzersizler yaptırarak tıpkı bedenimiz gibi onu da daha sağlıklı, daha verimli kullanmayı öğreniyoruz. Bu değişimi daha birkaç günde hissettiysem, bir yıl sonra neler olacağı için şimdiden heyecanlanmaya başladım!